خبری تحلیلی ردنا (ادیان نیوز)
آخرین اخبار ادیان ایران و جهان، خبرهای دینی ارامنه زرتشتیان کلیمیان شیعه اقلیت‌های دینی و مذهبی و فرقه‌ها جریان‌‌های دینی

اعتراض رهبران کلیسای کاتولیک به فروش تسلیحات جنگی و ظلم به بشریت

photo:newyorker

در آستانه برگزاری بزرگترین نمایشگاه تسلیحات جنگی در انگلستان جمعی از رهبران کلیسای کاتولیک انگلستان و ولز فروش تسلیحات مرگبار برای منافع مالی را ظلم به بشریت عنوان کردند.

به گزارش سرویس ترجمه ردنا (ادیان نیوز) به نقل از “Ekklesia” دپارتمان روابط بین‌الملل اجلاس رهبران کلیسای کاتولیک انگلستان و ولز روز یک‌شنبه نوزده شهریور با انتشار اعلامیه‌ای تأکید کردند: فروش تسلیحات جنگی برای منافع مالی آسیب جدی به بشریت است.

این اسقف‌های کاتولیک انگلستان و ولز با استناد به فرموده حضرت عیسی(ع) مبنی بر تلاش انسان‌ها برای ایجاد و گسترش صلح در دنیا برگزاری این نمایشگاه را محکوم کردند.

نمایشگاه تسلیحات نظامی و جنگ‌افزارهای پیشرفته قرار است با شرکت بیش از هزار و پانصد شرکت فعال در ساخت انواع تفنگ‌ها، بمب‌ها و دیگر تسلیحات جنگی از دوازده‌تا پانزده سپتامبر در انگلستان برگزار شود.

رهبران کلیسا براساس فرامین حضرت عیسی علیه السلام برگزاری بزرگترین نمایشگاه تسلیحات جنگی در انگلستان را محکوم کردند

هیئت نظامی از کشورهای مختلف نیز در این نمایشگاه شرکت می‌کنند.

در بخش دیگری از اعلامیه رهبران کلیسای کاتولیک انگلستان و ولز آمده است همان‌طور که پاپ فرانسیس تأکید کرده فروش تسلیحات به کشورها برای مقابله با تجاوز در برخی موارد مشروعیت می‌یابد اما فروش تسلیحات جنگی مرگبار برای کسب سود و درآمد مالی آسیب جدی به خانواده بزرگ بشریت است.

میزبانی از بزرگ‌ترین نمایشگاه تسلیحات و جنگ‌افزارهای نظامی در انگلستان در حقیقت به معنای دخالت انگلستان در شعله‌ور ساختن بحران در سراسر جهان، کشتن افراد، راندن مردم از خانه‌هایشان، انداختن جوامع در فقر و تخریب محیط‌زیست است.

منبع: Religions News Agency (Redna)

گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.