افتتاح فضای جدید برای هنر اسلامی در موزه لوور پاریس

0

به گزارش ادیان نیوز (ردنا) از خبرگزاری شبستان به نقل از البدع، فضای جدیدی در بخش هنر اسلامی در موزه لوور پاریس افتتاح شد که تلاش جدی برای احیای هنرهای اسلامی و نقش واقعی آن در تمدن بشریت به شمار می آید.

طراحی این فضای جدید که در آن آثار هنری و قدیمی اسلامی گنجانده شده است، باهدف شناساندن روح فرهنگ اسلامی به بازدیدکنندگان از همه ملیت ها و ادیان انجام گرفت.

در بخش هنر اسلامی موزه لوور، مجموعه ای از تاریخ غنی مسلمانان در زمینه هنر و فرهنگ از اسپانیا تا هند موجود است. همچنین این مجموعه بیانگر میزان هنر و صنعت بالای هنرمندان و صنعتگران مسلمان در طول تاریخ است که انعکاسی از تنوع مناطق جغرافیایی و سنت های آنها به شمار می آید.

این فضای جدید آماده شده است تا بازدیدکنندگان بتوانند به سهولت تردد کنند، همچنین با قطعه های قدیمی و هنری که به آنها علاقمند هستند، بیشتر آشنا شوند و از تاریخ هنر اسلامی در طول زمان و واقعیت آن مطلع شوند.

در همین حال، شاهزاده «لمیاء بنت ماجد آل سعود» دبیرکل موسسه الولید، دراین باره گفت: ایجاد فضای جدید برای بخش هنر اسلامی از این منظر اهمیت دارد که همه جهان با هنر اسلامی قدیمی و تاریخی آشنا شوند، زیرا هنر زبان مشترک جهانی بین ملتهاست.

وی افزود: ما مطمئن هستیم که هنر در متحدکردن مردم با فرهنگ ها و اعتقادات مختلف نقش موثر و فعالی دارد.

پایان پیام/

شاید دوست داشته باشید