مسجد الانصار که در شهرستان وودلندز در تگزاس بنا شده، روز 18 اکتبر برگزار کننده یک مراسم میان ادیانی به مناسبت دهمین سالگرد تاسیس خود بوده و از غیرمسلمانان، همسایگان و سایر شهروندان برای شرکت در این مراسم دعوت کرده است.
زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش ادیان نیوز(ردنا)؛ مسجد وودلندز در ایالت تگزاس آمریکا، جشن ده سالگی فعالیت هایش را برگزار کرده و در روز ۱۸ اکتبر از اعضای جامعه، مردم و غیرمسلمانان دعوت کرده تا رشد و توسعه این مسجد را پس از ۱۰ سال تلاش و پیگیری شاهد باشند.

ساختمان این مسجد ۱۰ سال پیش ساخته شد و هم اکنون نزدیک به ۳۰۰ عضو دائمی دارد.

محمد ریحابی امام جماعت مسجد در ایمیلی به خبرنگاران گفت: هدف ما از برگزاری جشن ده سالگی مسجد، نگاهی به عقب و گرامیداشت دستاوردها و تجلیل از فعالیت ها و خدمات مسلمانان است. با خانواده ها و دوستان در این مراسم شرکت کنید، جامعه اسلامی وودلند را را بهتر بشناسید و با ما این روز را جشن بگیرید.

با گذشت سال ها ، جامعه مسلمانان در وودلندز به رشد خود ادامه داده است و مسلمانان می گویند که انتظار دارند جمعیت شان در ۱۰ سال آینده دو برابر شود.

مراسم قرار است از ساعت ۷ بعد از ظهر در مرکز اسلامی الانصار برگزار شود. گفتنی است این نخستین باری نیست که این مسجد درهایش را به روی جامعه بزرگتر و غیرمسلمان می گشاید. در ماه مارس نیز پس از حملات تروریستی نیوزیلند، مسجد وودلندز با برگزاری روز درهای باز، یک مراسم میان ادیانی برگزار کرده و حدود ۳۰۰ نفر در این رویداد شرکت کردند.

ریحابی متولد سوریه، هم اکنون با همسر و ۴ فرزندش در وودلندز زندگی کرده و دکترای مطالعات اسلامی و مطالعات علمی ادبیات عرب از دانشگاه دمشق دارد.

وی که در سال ۲۰۱۷ به عنوان امام جماعت مسجد منتخب شد در این باره اهداف پیش روی مسجد گفت: چشم انداز ما به عنوان یک سازمان، ایجاد تفاهم، ارتباط و درک متقابل میان مسلمانان و جامعه هیوستون در تگزاس است.

  • منبع خبر : حوزه