تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

پخش زنده آئین پرسه همگانی از تارنمای انجمن زرتشتیان تهران

آیین پرسه همگانی اورمزد و تیرماه زنده از تارنمای انجمن زرتشتیان تهران پخش می‌شود.

به گزارش ردنا (ادیان نیوز)، آئین پرسه همگانی تیرماه از ساعت ۹ تا ۱۱ بامداد روز اورمزد و تیرماه زرتشتی برابر با ۲۹ خرداد‌ماه ۱۳۹۹ خورشیدی در تالار پذیرایی ایرج بدون حضور همکیشان برگزار می‌شود.

همکیشان می‌توانند از تارنمای انجمن زرتشتیان تهران به نشانی http://www.t-z-a.com به‌ عنوان مهمان غیرحضوری در آیین برخط (آنلاین) پرسه‌ همگانی شرکت کنند و پیام آمرزش‌باد خود را به بستگان درگذشتگان بفرستند.

زرتشتیان در روز اورمزد از ماه تیر، برابر با ٢٩ خوردادماه، پرسه‌‌ی همگانی را به یاد روان و فروهر جانسپاران راه میهن در جنگ ایران و توران به روزگار منوچهرشاه پیشدادی برگزار می‌کنند. در این نبردها ایرانیان شکست سختی خوردند و بازپس نشستند. مرزها کوچک و خانه‌ها تنگ شد. ده روز پس از این، دهم تیرماه در روز تیر از ماه تیر که سیزدهمین روز ماه زرتشتی و دهمین روز از سالنمای رسمی کشور است، آرش کمانگیر جان در تیر می‌گذارد و مرزها را باز می‌گشاید.

زرتشتیان در روز اورمزد از ماه تیر برای گرامی‌داشتن یاد نیکان درگذشته در آرامگاه، تالار، آتشکده یا خانه، گردهم می‌آیند و سفره‌ای به یاد درگذشتگان می‌گسترانند.

در آیین پرسه‌ی همگانی خانواده‌هایی باشنده‌اند که از یک سال پیش تاکنون کسی از خانواده‌ی آن‌ها درگذشته است. امسال با پایداری ویروس کووید-۱۹ گردهمایی آیینی امکان‌پذیر نیست و آیین پرسه برخط برگزار می‌شود.

منبع امرداد
به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.