تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

نخستین مسجد در تامپکینز نیویورک پس از ۳۰ سال، افتتاح شد

جامعه اسلامی تامپکینز در ایالت نیویورک آمریکا حداقل ۳۰ سال منتظر ساخت یک فضای عبادی دائمی هستند و طی سال‌های گذشته از جوامع دینی دیگر کمک گرفته‌اند.

به گزارش ردنا (ادیان نیوز)، پس از مدت‌ها انتظار و تلاش‌های فراوان مسلمانان، مرکز اسلامی الهدی، اولین مسجد در شهرستان تامپکینز بالاخره افتتاح گردید.

جامعه اسلامی شهرستان تامپکینز حداقل ۳۰ سال است که تلاش دارد یک فضای عبادی دائمی را برای خود به دست آورد. آنها طی سال‌های گذشته از سایر جوامع ایمانی کمک گرفته‌اند تا بتوانند جایی برای عبادت داشته باشند.

هرچند که اکنون مسجد راه اندازی شده با این حال ساختمان مسجد هنوز کامل نیست و کارهای زیادی برای انجام آن وجود دارد.

محمود برتون، رئیس مرکز اسلامی گفت: جمعه مراسم رسمی مسلمانان برگزار می‌شود که معادل مراسم دعای یکشنبه در کلیسا اهمیت دارد. قبل از شیوع ویروس کرونا، به طور معمول بیش از ۲۰۰ نفر در مراسم‌های نماز جمعه اینجا شرکت می‌کنند.

برتون گفت: ما به هنر و خوشنویسی بیشتری نیاز داریم که ظاهر مسجد را بهتر کنیم.

رضوان خان یکی از اعضای مسجد در این رابطه گفت: یک نیاز مبرم به داشتن این مسجد وجود داشت. و خوشبختانه ، به خواست خدا ، ما اکنون این مکان را داریم. همه ما از این واقعیت که اکنون فقط می‌توانیم بیاییم و دعا کنیم بسیار خوشحال هستیم.

خان خاطرنشان کرد: این یک رویاست که محقق خواهد شد.

مسلمانان مسجد را مثل خانه خودشان توصیف کردند، با این حال اظهار داشتند که اینجا نه تنها برای آن‌ها بلکه برای فرزندان‌شان مهم است.

بانیان مسجد ابراز امیدواری کردند که به زودی یک امام جماعت را نیز برای برگزاری نمازها استخدام کنند.

طی مراسمی که به صورت آنلاین و از طریق نرم افزار زوم برگزار شد، مسلمانان مراسم افتتاحیه مسجد را برگزار کردند.

منبع حوزه نیوز
به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.