تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
The news is by your side.

توسعه و رفاه یهودیان در کشور شیعیان!

به گزارش ادیان نیوز، آویگدور لیبرمن رهبر حزب افراطی اسرائیل خانه ما و وزیر خارجه پیشین کابینه نتانیاهو در سخنانی به افشای حمایت یک کشور اسلامی از رژیم صهیونیستی پرداخت.
به گزارش یدیعوت آحارونوت، کمیته دولتی امور دیاسپورای جمهوری آذربایجان و «انجمن دوستی اسراییل – آذربایجان» سخنان آویگدور لیبرمن در نشست گروه دوستی پارلمانی کنست اسراییل را منتشر کردند.
لیبرمن در این نشست، با اشاره به اهمیت موقعیت جغرافیایی جمهوری آذربایجان و امکانات اقتصادی این کشور گفت: « توسعه روابط با جمهوری آذربایجان برای اسراییل مهم است. روابط تجاری میان دوطرف در سطح بالایی قرار دارد و ضروری است که در آینده توسعه بیشتری نیز داده شود. »
آویگدور لیبرمن وزیر امور خارجه پیشین و رهبر حزب «اسراییل، خانه ما» رژیم صهیونیستی هم چنین فاش کرد که ۶۵ درصد از نفت خام مورد نیاز این رژیم را جمهوری آذربایجان تامین می کند.
لیبرمن گفت:« یهودیها در جمهوری آذربایجان که یک کشور مسلمان و لائیک است ، در شرایط راحت زندگی می کنند و دولت این کشور نیز برای توسعه آن ها شرایط فراهم کرده است.»
لیبرمن بر وجود شمار زیادی از کارشناسان یهودی برجسته در بخشهای علمی و فرهنگی جمهوری آذربایجان و فعالیت کنیسه های قدیمی و جدیدالاحداث و گشایش مدارس و مراکز فرهنگی یهودی در این جمهوری در دوره پس از استقلال تاکید کرد.
در این نشست، اودد یوسف نماینده وزارت امور خارجه رژیم صهیونیستی نیز بر انجام طرح های مشترک فرهنگی با جمهوری آذربایجان و ضرورت تداوم سفرهای متقابل هیات های پارلمانی دوطرف تاکید کرد.
لئو اسپیواک، مدیرکل «انجمن دوستی آذربایجان – اسراییل» نیز با اشاره به مناقشه قره باغ میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان گفت:« اراضی اشغال شده آذربایجان از کل سرزمین اسراییل بزرگ تر است. هر بار که تلاش هایی برای به مذاکره گذاشته شدن موضوع به رسمیت شناختن نسل کشی ارامنه در کنست مطرح می شود، این موضوع موجب نارضایتی بزرگی در آذربایجان می شود. باید کنست تاحد ممکن از اظهارنظر در این مورد بپرهیزد.»
اودد بن گور مشاور سیاسی در کنست نیز با حمایت از این سخنان لئو اسپیواک پیشنهاد کرد که کنست از بکاربردن لفظ نسل کشی در مورد ارامنه خودداری کند.
در این نشست، نمایندگانی از احزاب مختلف رژیم صهیونیستی و دان استیو سفیر جدید این رژیم در باکو نیز حضور داشته اند.
دولت جمهوری آذربایجان از متحدان اسرائیل در جهان اسلام می باشد. هفتاد درصد از جمعیت این جمهوری را شیعیان تشکیل می دهند، شیعیانی که به واسطه سیاست های سخت گیرانه و اقدامات دیکتاتور مآبانه شخص الهام علی اف رئیس جمهور این کشور از کمترین حقوق نیز بی بهره اند.
منبع: فرهنگ
شاید دوست داشته باشید