محاکمه ی خواننده معروف مصری به اتهام توهین به قرآن کریم

به گزارش ادیان نیوز، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی «عربی ۲۱»، شعبان عبدالرحیم معروف به «شعبولا»، پرطرفدارترین خواننده ترانه‌های محلی مصر است که اخیرا به اتهام «به سخره گرفتن قرآن» و «توهین به آموزه‌های اسلامی» راهی دادسرای قاهره شد و مورد بازجویی قرار گرفت.
اخیرا کلیپی تصویری از شعبولا در شبکه‌های اجتماعی منتشرشده که وی با حالتی تمسخرآمیز و با عمامه ویژه روحانیون الازهر همزمان در حال قرائت قرآن و مزاح با خالد طبلاوی، قاری مشهور مصری است.
وی در این کلیپ تصویری کوتاه با حالت خنده به قرائت سوره «اخلاص(توحید)» مشغول است و در پایان با عبارت مشهور «بس خلاص» که ترانه‌های خود را معمولا با آن به پایان می‌رساند، قرائت سوره «اخلاص» را به اتمام می‌رساند.
شعبان عبدالرحیم در جلسه دادگاه گفت: «فیلمی که از من در شبکه‌های اجتماعی منتشرشده، بدون اطلاع از من گرفته شده است و در حالی که حواسم به دوربین فیلمبرداری نبود، از من تصویربرداری شده است».
این خواننده مصری در عین حال برای عذرخواهی از مرکز اسلامی الازهر اعلام آمادگی کرد.
دادسرای قاهره، شعبولا را با قید ضمانت مالی به ارزش ۱۰ هزار جنیه(لیره) مصر آزاد کرد، اما وی همچنان متهم به تمسخر ادیان و توهین به الازهر است و محاکمه وی ادامه خواهد داشت.
منبع: ایکنا
اشتراک در خبرنامه
برای دریافت جدیدترین اخبار به طور مستقیم به صندوق ورودی خود وارد اینجا شوید.
هر زمان می‌توانید مشترک شوید

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.