خبری تحلیلی ردنا (ادیان نیوز)
آخرین اخبار ادیان ایران و جهان، خبرهای دینی ارامنه زرتشتیان کلیمیان شیعه اقلیت‌های دینی و مذهبی و فرقه‌ها جریان‌‌های دینی

بازگشایی مسجد سفید در «درونتا» بوسنی و هرزگوین

عکس: شبستان

مسجد «سفید» تعمیر و بهسازی شده در «درونتا» واقع در بوسنی و هرزگوین با حضور جمع کثیری از مسلمانان و رهبران اسلامی افتتاح شد.

| زمان تقریبی مطالعه < 1 دقیقه |

به گزارش ردنا (ادیان نیوز)، مسجد سفید مرمت شده در «درونتا» واقع در بوسنی و هرزگوین با حضور جمع کثیری از مسلمانان و رهبران اسلامی افتتاح شد.

مسجد «سفید» در سال ۱۸۵۰ میلادی تاسیس شد و در سال ۱۹۹۲ به سرنوشت غم انگیز تخریب دچار شد.

مفتی «بانیا لوکا نصرت اف عبدی بیگوویچ» ضمن تبریک به مناسبت نوسازی و افتتاح این مسجد گفت: حضور تعداد زیادی از نمایندگان مسلمان و نمایندگان کلیساهای ارتدکس و کاتولیک و همچنین شهردار پیام خوبی است و نشان دهنده انسجام و پیوند میان ادیانی در جامعه است.

«وحید اف فضلوویچ»، نماینده رئیس علمای جامعه اسلامی بوسنی و هرزگوین با اشاره به اینکه روز افتتاح مسجد یک روز باشکوه است، ابراز خرسندی کرد که این فرصت را به دست آورده است تا احساسات خود را با مردمی که برای مشاهده این اقدام باشکوه آمده اند به اشتراک بگذارد.

وی در این باره گفت: برای ما مهم است که در این مکان که مدت‌ها محل عبادت بوده است، دوباره مسجد داشته باشیم.

مفتی فضلوویچ گفت: همه مناطق ما با مناره ها و برج ها ،با نمادهای گذشته ما، تاریخ ما، نمادهای فرهنگ ما در بوسنی و هرزگوین تزئین شده است.

«میلوراد سیمیک»، شهردار درونتا خاطرنشان کرد که افتتاح مسجد سفید چهارمین مراسم افتتاحیه است که وی در آن حضور پیدا کرده است.

سیمیک افزود: مسلما هر کاری که در یک جامعه انجام می‌شود، کار بزرگی است و وقتی بناهای مذهبی بازسازی یا ساخته می‌شوند، بزرگی و شکوه کار بیشتر می شود.

در افتتاحیه رسمی مسجد سفید، نمایندگانی از سایر اقشار مذهبی نیز حضور داشتند و ضمن قدردانی از این دعوت، خاطرنشان کردند که این دیدار نشانه تمایل مشترک به وحدت برادرانه و صلح در چارچوب ایمان به خالق است.

منبع شبستان
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.

این وب‌سایت برای بهبود تجربه شما از کوکی استفاده می‌کند. حدس می‌زنیم شما با این کار موافق هستید، اما در صورت تمایل می‌توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه