تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
The news is by your side.

اعدام ۱۵ مقام ارشد توسط کره شمالی

به گزارش ادیان نیوز، آژانس جاسوسی کره جنوبی امروز چهارشنبه اعلام کرد که کیم جونگ اون رهبر کره شمالی ۱۵ نفر از مقامات ارشد این کشور را در سال ۲۰۱۵ میلادی اعدام کرده است.
 
آژانس جاسوسی کره جنوبی در حالی از اعدام ۱۵ تن از مقامات رسمی کره شمالی توسط رهبر این کشور خبر داده است که ظاهرا اعدام برخی از این افراد به علت مخالفت با سیاست های رهبر جوان پیونگ یانگ بوده است.
 
خبرگزاری یونهاپ نیز اعلام کرده است که افراد اعدام شده شامل دو نفر در سطح معاون وزیر بوده اند. هر دو نفر به خاطر مخالفت و اعتراض به سیاست های رهبر کره شمالی اعدام شده اند.
 
خبرگزاری فرانسه افزود: خاندان کیم بیش از ۶ دهه است که قدرت را در کره شمالی در اختیار دارند و با سیاست مشت آهنین اداره امور پیونگ یانگ را حفظ کرده اند.
 
این خبرگزاری غربی نوشت: کیم جونگ اون نیز مانند پدر و پدر بزرگش از اعدام برای تصفیه نظام سیاسی و اطمینان از نظم و وفاداری نیروهای سیاسی به حاکمیت استفاده می کند.
 
رهبر کره شمالی اواخر سال ۲۰۱۳ میلادی شوهر عمه خود را به اتهام خیانت و فساد اعدام کرده است. شوهر عمه کیم جونگ اون نقش مهمی در تثبیت حاکمیت و رهبری وی داشت. کیم جونگ اون در دسامبر ۲۰۱۱ میلادی پس از مرگ کیم جونگ ایل به رهبری کره شمالی رسید.
منبع: تسنیم
شاید دوست داشته باشید