نشست مشترک مسلمانان و یهودیان آمریکا با موضوع «آیا ما در آمریکا آزادی مذهبی داریم؟»

0

به گزارش ردنا (ادیان‌نیوز) به نقل از « theoaklandpress»، اعضای جوامع یهودی و مسلمان در «دیترویت» آمریکا برای سری بحث های سه قسمتی در مورد آزادی مذهبی در برنامه «آینده مشترک» با هم متحد شده اند.

این برنامه که کار مشترکی از سوی شورای روابط عمومی یهودیان و شورای جامعه مسلمانان میشیگان است ،میزبان سخنرانانی از دانشگاه دولتی « Wayne» خواهد بود.

این سخنرانی ها با موضوع «آیا ما در آمریکا آزادی مذهبی داریم؟» ،روز ۱۲ فوریه (چهارشنبه ۲۳ بهمن) در مرکز اسلامی واقع در «بلومفیلد هیلز» ،روز ۱۹ فوریه (۳۰ بهمن) در «وست بلومفیلد» و روز ۲۶ فوریه ( ۶ اسفند)در دانشگاه دولتی « Wayne» واقع در «دیترویت» برگزار می شود.

«مزمل احمد» ، مراسم سالیانه «آینده مشترک» را به عنوان راهی برای اتحاد جوامع یهودی و مسلمان از طریق گفتگوی میان ادیانی به امید تقویت روابط میان دو گروه راه اندازی کرد.

وی در این باره گفت: من به دنبال راهی بودم تا جوامع یهودی و مسلمان از یکدیگر آگاه شوند و برای گفتگوهای عمیق تر درباره تاریخ ادیان و بحث در مورد چالش های مشترک با هم همکاری کنند.

به گفته احمد،یکی از بزرگ ترین چالش های مشترک جوامع یهودی و مسلمان،آزادی مذهبی است و اینکه مسلمانان و یهودیان تا چه اندازه می توانند به طور آزادانه به مناسک دینی خود عمل کرده و هویت مذهبی خود را نشان دهند.

پایان پیام/م

اشتراک در خبرنامه
برای دریافت جدیدترین اخبار به طور مستقیم به صندوق ورودی خود وارد اینجا شوید.
هر زمان می‌توانید مشترک شوید

نظر شما درباره این مطلب

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.