تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

امتناع «بی بی سی» برای عذرخواهی از رئیس شورای مسلمانان انگلیس

«بی بی سی» برای عذرخواهی از رئیس شورای مسلمانان انگلیس به دلیل رفتار نژادپرستانه مجری یکی از برنامه های رادیویی اش امتناع کرد.

به گزارش ردنا (ادیان نیوز)، پس از اتهام «زارا محمد» رئیس شورای شورای مسلمانان انگلیس (MCB) به برخورد نژادپرستانه یک برنامه رادیویی در بنگاه خبر پراکنی بریتانیا «بی بی سی»، این بنگاه خبر پراکنی با انتشار بیانیه ای به دفاع از خود پرداخت.

در این بیانیه آمده است: اگرچه ما می دانیم که مردم در برخی از اوقات واکنش های متفاوتی در قبال مصاحبه ها و گفتگوهای ما نشان می دهند، اما ما معتقدیم که یک پروژ برای برنامه ها وجود دارد که به دنبال روش کردن برخی از مسایل مسلمانان در انگلیس است.

مسئولان برنامه «ساعت زنان» که از رادیو ۴ بی بی سی پخش شد، اعلام کردند: ما مسایل و نگرانی ها مطرح شده در نامه های سرگشاده را بررسی می کنیم.

این بیانیه با اشاره به نامه سرگشاده شورای مسلمانان انگلیس که بیش از ۱۰۰ شخصیت آن را امضا کردند، اعلام کرد: ما متعهد می شویم که به زودی این مسئله را بررسی کنیم و تعامل خود با مسایل مربوط به زنان مسلمان تعمیق دهیم. همچنین تنوع در برنامه ساعت زنان را به عنوان بخشی از برنامه های بی بی سی را بررسی کنیم.

زارا ماه گذشته به عنوان نخستین زن و جوان ترین فرد به ریاست شورای مسلمانان انگلیس منصوب شد. این رویداد مورد توجه بیشتر مردم انگلیس قرار گرفت. (جزئیات بیشتر)

بی بی سی چند روز پیش نامه شکایت آمیزی را از سوی شورای مسلمانان انگلیس دریافت کرد که ۱۰۰ شخصیت انگلیسی آن را امضا کردند. این نامه شکایت به خاطر رفتار نژادپرستانه مجری برنامه ساعت زنان با زارا محمد بوده است.

منبع شبستان 
به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.