تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

کلیسای واتیکان، مخالفان خود را زنده زنده می سوزاند!

به گزارش ادیان نیوز، با ظهور داعش و دیگر گروه های تکفیری، یکی از اتهاماتی که از سوی مخالفان به ویژه برخی کشیشان و خاخام های تندرو متوجه مسلمانان می گردد، خشن نشان دادن آموزه های اسلامی است.

متأسفانه این افراد تندرو بدون در نظر گرفتن گذشته تاریخی هم کیشان خود، انگشت اتهام را تنها به سوی مسلمین دراز کرده و با یکسان دانستن تروریست های تکفیری با سایر مسلمانان، خدمت زیادی به پروژه های اسلام هراسی می کنند.

این افراد فراموش کرده اند که در طول تاریخ، کشیشان و خاخام هایی که به دروغ نام مسیحی و یهودی را بر خود نهاده بودند، جنایات بیشماری مرتکب شده اند که برای همیشه در تاریخ ننگین آنها ثبت شده است. برای نمونه تنها می توان به ماجرای محکمه های تفتیش عقاید اشاره کرد.

در قرن سیزدهم میلادی محکمهء تفتیش عقاید،توسط کلیسای کاتولیک‏ تاسیس شد تا با کسانی که به خود اجازهء کمترین تخطی از اصول و معتقدات انجیلی‏ را می‏دادند مبارزه کنند و با پیشرفت‏ علم و دانش و نهضتهای انقلابی مقابله‏ نمایند.

سازمان انگیزیسیون ده‏ها هزار انسان را شکنجه داده و زنده زنده در آتش سوزاند. در ظرف مدت ۱۸ سال‏ فقط رئیس یکی را دادگاههای تفتیش‏ عقاید(ترکمارا) (Torquemada) حدود ۱۰۲۲۰ نفر را به زنده سوختن در آتش محکوم کرد.۱

تعدادی از این بدبختان فقط این اندازه مورد”لطف‏”این محکمه قرار گرفتند که پیش از به آتش انداختن، خفه‏شان کردند ولی چند تن از آنان در زیر شکنجه‏های غیر انسانی که به دستور این محکمه مقدس نسبت به ایشان اعمال‏ می‏شد جان داده باشند؟معلوم نیست و در تاریخ هم در این زمینه کمتر یاد شده‏ است.

در همین راستا در یکی از شبکه های مسیحیت، کشیش مسیحی مجبور می شود گوشه هایی از این حقایق تلخ را بازگو کند. وی به کلیسای واتیکان اشاره می کند که پاپ ها، کشیش های معترض و مخالف خود را زنده زنده در آتش می سوزاندند.

همچنین از یکی از پادشاهان ارمنستان یاد می کند که وقتی که مسیحی شد، همه ملت خود را به زور شمشیر مسیحی کرد.

این کشیش مسیحی، برای اینکه انصاف را مراعات کرده باشد، به صورت گذرا برخی از جنایات خاخام های یهودی را یادآور می شود و وی می گوید: در عهد عتیق اگر یک نفر به خدای یهودیت کفر می ورزید یا از آن خارج می شد، حکم او قتل و سنگسار بود.

ناگفته نماند هدف از انتشار این اخبار این نیست که دین مسیحیت یا یهودیت مورد تخریب قرار گیرد، بلکه این اعتقاد وجود دارد که این کشیش ها و خاخام ها که چنین جنایاتی را مرتکب شده اند، با آموزه های مسیحیت و یهودیت ناآشنا بوده اند، زیرا این دو دین از ادیان الهی هستند که پیامبر آنها، همواره مردم را به انسان دوستی و خداترسی و یادآوری قیامت متوجه می گرداندند.

بر همین اساس، مسیحیان و یهودیان مورد احترام مسلمانان هستند و مسلمین جنایاتی را که صهیونیزم در سرزمین های اشغالی مرتکب می شود، و یا توهین هایی که برخی کشیشان افراطی انجام می دهند را به حساب یهودیت و مسیحیت نمی گذارند و همین انتظار را از پیروان سایر ادیان دارند که هرگز جنایات گروه های تکفیری مانند داعش را به نام اسلام برداشت نکنند.

 —————————

(۱) درباره مفهوم انجیلها ص ۱۶۰

نویسنده: کری ولف
مترجم: محمد قاضی
منبع: جام نیوز
به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.