تاسیس ۱۲۰۰ مدرسه قرآنی در مصر

وزیر اوقاف مصر از تاسیس یکهزار و ۲۰۰ مدرسه قرآنی برای آموزش احکام تلاوت قرآن کریم به جوانان خبرداد.

0

به گزارش ادیان نیوز (ردنا) از خبرگزاری شبستان به نقل از المصری الیوم،«محمد مختار جمعه» وزیر اوقاف مصر به همراه دکتر«ممدوح غراب» استاندار الشرقیه با شماری از ائمه جماعات و علمای دینی و مبلغان در این استان دیدار کرد.

محمد مختار جمعه در این دیدار گفت: برای اجرای دستورات «عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهوری مصر، باید به نقش عبادت در مساجد و کلیساها توجه کرد، به همین دلیل این وزارتخانه در طول پنج سال گذشته دو هزار و ۵۰۰ باب مسجد را به طور کامل بازسازی و نوسازی کرده است؛ علاوه براین، ۵۰۰ باب مسجد امسال با هزینه ۶۰۰ میلیون پوند بازسازی و نوسازی و مرمت شده است.

وزیر اوقاف مصر ادامه داد: دو برابر این مساجد برای ساخت و مرمت و نوسازی وجود دارد. استان الشرقیه امروز شاهد افتتاح ۲۴ باب مسجد است که شش باب مسجد با هزینه این وزارتخانه و ۱۸ باب مسجد با کمک های مردمی برپا شده است.

وی گفت:  این وزارتخانه همچنین به مدارس حفظ قرآن کریم توجه ویژه دارد، به طوری که یکهزار و ۲۰۰ مدرسه قرآنی برای آموزش احکام تلاوت قرآن کریم و تجوید و ترتیل و قراءات مختلف به جوانان تاسیس می کنند.

جمعه افزود: بیش از یکهزار و ۵۰ مدرسه افتتاح شده است و استان الشرقیه از ۴۶ مدرسه قرآنی برخوردار است. علاوه براین سال گذشته  ۱۰۰ میلیون پوند برای مفروش کردن مساجد در سراسر مصر تخصیص داده شد.

این وزیر گفت: این دستورهای رئیس جمهوری برای مقابله با تروریست از نظر نظامی، امنیتی و فکری است. به همین دلیل وزارتخانه های اوقاف، جوانان و ورزش، آموزش و پرورش و فرهنگ برنامه ای را به منظور برگزاری همایش های برای دانشجویان دانشگاهها و دانش آموزان مدارس تدوین کردند تا آنها را نسبت به خطرات الحاد و چگونگی حفاظت از اماکن عبادی برای مقابله با تندروی آگاه کنند.

پایان پیام/۴۴

اشتراک در خبرنامه
برای دریافت جدیدترین اخبار به طور مستقیم به صندوق ورودی خود وارد اینجا شوید.
هر زمان می‌توانید مشترک شوید