خبری تحلیلی ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

تأکید گوترش بر لزوم مقابله با تبعیض علیه مسلمانان، یهودیان و اقلیت‌های مسیحی

آنتونیو گوترش بر لزوم تلاش برای مبارزه با نژادپرستی، خشونت علیه مسلمانان، یهودیان و اقلیت‌های مسیحی در جهان تأکید کرد.

به گزارش ردنا (ادیان نیوز)، «آنتونیو گوترش»، دبیر کل سازمان ملل در صفحه توئیتر خود نوشت: هنگامی که اجازه بدنام شدن هر یک ما را می‌دهیم، در واقع زمینه‌ برای بدنامی خودمان را مجاز می‌دانیم. باید مبارزه با نژادپرستی، زن‌سیتزی، بیگانه‌ستیزی و مقابله با انواع نفرت و خشونت و درگیری علیه مسلمانان، یهودیان و اقلیت‌های مسیحی را افزایش دهیم.

دبیرکل سازمان ملل تصریح کرد: ویروس کرونا باعث بحران حقوق بشر و همچنین افزایش خشونت و افراط گرایی در جهان شده است. سازمان ملل مسیر خود را دنبال خواهد کرد و به تعهدات خود در قبال مبارزه با نژادپرستی و تبعیض ناشی از شیوع کرونا در جهان پایبند است.

گوترش در ادامه توئیت خود نوشت: کووید۱۹ باعث بحران حقوق بشر شده است. خشونت مبنی بر تبعیض، بیگانه ستیزی و افراط‌گرایی در سراسر جهان در حال افزایش است. جایی نیست که برای ایجاد نفرت در آینده اقدامی صورت نگیرد. ما هرگز تعهدات خود در مقابله با نژادپرستی و تبعیض را زیرپا نخواهیم گذاشت.

منبع ایکنا
به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.